Sağlık Yaşam

Yoğurt Diyeti Nedir?

Yoğurt Diyeti Nedir: Yoğurt insan sağlığı açısından oldukça faydalı bir gıdadır. Bununla birlikte yapılan çalışmalar sonucunda yoğurdun yağ yakma etkisinin olduğu tespit edilmiştir. Günlük olarak 3 porsiyon kadar yoğurt yiyen insanların, kalsiyum oranını değiştirmeden sadece kalori düşürerek uygulanan başka diyet programlarını yapan insanlara nazaran %22 oranında daha çok kilo kaybı yaşadığı ve kaybettikleri bu kilolarında %61’lik kısmının vücut yağı üzerinden gittiği sonucuna varılmıştır. Bağışıklık sistemine de katkı sağladığı görüşü savunulan yoğurt diyeti, bununla beraber, kötü kolesterol şeklinde tabir edilen LDL değerinin azalmasına da yardımcı olur. Kilo vermek isteyenlerin son zamanlarda daha fazla tercih ettiği ve sağlık açısından da oldukça faydalı olan yoğurt diyeti, fazla kilolarından kurtulmak isteyenlerin yardımına yetişiyor.

Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır?

Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır?

Kilolarından şikayetçi olanların sağlıklı yöntemlerle kilo vermek istemelerinin bir sonucu olarak yaptıkları yoğurt diyeti, sürekli olarak açlık duyan ve şişkinlik hissine maruz kalan kişiler için hayat kurtarıcı bir diyet tüdürür. İçerisinde bol bol su bulunduran yoğurt, bu sebeple de büyük miktarda antioksidan içerir. Tuzun yer almadığı yoğurt, bu yönüyle de şişkinliği sebep olmaz. Yoğurt diyeti, tüm bu olumlu yanlarıyla uygulanmasında herhangi bir sakıncanın olmadığı bir diyettir. Yoğurt diyeti yapmak isteyenler bunu 5 gün boyunca yapmalıdır. 5 gün içerisinde yoğurt diyeti yapan kişi 2 ile 4 kilo arasında bir kilo vermesi hedeflenmektedir. Yoğurt diyeti nasıl yapılır sorusuna gelin birlikte göz atalım.

1. Gün

Yoğurt Diyeti

Ilık suyun içerisine bir kaç damla limon suyu sıkarak kahvaltıdan önce içilmelidir. Ardından da kahvaltı da bir kase yoğurt tüketmek gerekir. İsteğe göre şeker bulunmayan bir çayı da içebilirsiniz. Öğlen ise sebze çorbası yedikten sonra bir kase ev yapımı yoğurt tüketilmelidir. Ara öğünde yapacağınız güzel bir şekersiz çay içtikten sonra, bir meyve ve bir kase yoğurt yenilir. Akşam öğününde sebze çorbasını içtikten sonra bir kase yoğurt tüketilmelidir. Son olarak ara öğün için bir bardak çay içilebilir.

2., 3., 4. Ve 5. Günler

Yoğurt Diyeti

Kahvaltı yapmadan öncesinde, taze olarak sıkılan bir miktar limon suyu içilmelidir. Kahvaltıya geçildiğinde bir yemek kaşığı kadar yulaf, bir kase kadar yoğurt ve istenirse de şekersiz çay içilebilir. Öğlen, bir kase sebzeli çorba ve bir kase yoğurt tüketilmelidir. Daha sonra ara öğünde bir tane meyve, bir kase yoğurt ve çay içilmelidir. Akşam mercimek çorbası içtikten sonra ardından 1 kase yoğurt yenilmesi tavsiye edilir. Uyumadan öncesinde incir yemekte bir sakınca yoktur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu