Pratik Bilgiler

Numaradan İsim Sorgulaması Yapmak

Mevcut olan rehberiniz içerisinde herhangi bir kaydı olmayan bir numara size bir çağrı yaptıysa ve bu çağrıdan gelen numaranın kime ait olduğunu merak mı ediyorsunuz değil mi? Sizi arayan bu numarayı cep telefonunuzda bulunan sim kartınıza ait operatörün belli bir ücret karşılığında yapılan bilinmeyen numaraları öğrenme servisini kullanıp bulmak mümkün bir şeydir. Aynı zamanda bunun gibi hiç bir ücret ödemeksizin numaranın kime ait olduğunu da bulma ihtimaliniz mevcuttur.

Ev veya cep telefonunuz üzerinden sizlere daha önce bilmediğiniz bir numaradan gelen arama sonucunda istemsiz bir şekilde numaranın kime ait olduğunu elbetteki de merak ederiz. Bu ve bunun gibi benzer durumlarda sabit hat veya cep telefonu fark etmeden sizi arayan numaranın kime ait olduğunu kolay bir şekilde öğrenme şansımız vardır.  Bu yazımız içerisinde ülkemizde var olan bilinmeyen numaraların nasıl ücretli veya ücretsiz şekilde öğrenme servisleri adına bilgileri vermek istiyoruz. Size anlatacağımız yöntemleri kullanarak sizi kimin ve hangi numara ile aradığını öğrenme imkanına sahip olacaksınız.

Sizi arayan ve bilmediğiniz telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenmek için bu konuda bir bilginiz yoksa 118 ile başlayan birden fazla bilinmeyen numara sorgulama servisi vardır ve bunlar arasından birisini aradıktan sonra bir kaç dakika süre ayırarak bu sorunu ortadan kısa süre içerisinde çözüme kavuşturmanız mümkündür. Ama yine de millet olarak biz bu 118’li tarzı numaraları aramaya hep bir şekilde çekinmekteyiz. Bunun en büyük sebebi ise bir sorun ile karşılaşma ihtimali ile bu tarz numaralardan sürekli olarak uzak durmaktayız.

TELEFON NUMARASI KİME AİT Türk Telekom

Eğer bir Türk Telekom abonesi olarak sizi arayan yabancı numaranın sahibini öğrenmek istiyorsanız bunun için arayan numaranın başına 0 olmadan 11855 numarasına mesaj atmanız yeterlidir. Yapacağınız bu işlemin ücretine bakmak gerekirse ödemeniz gereken ücret 1.25 lira olarak yansıtmaktadır. Bununla beraber bütün telefon operatörleri üzerinden ( sabit hatlar da dahil olmak üzere ) 11855’i arayarak yine de numara sorgulama yapma işlemi yapmanız mümkündür. Bu işlemde karşımıza çıkan dakika ücreti ise 1.25 TL olarak belirlenmiştir.

TELEFON NUMARASI KİME AİT TÜRKCELL?

Siz eğer ki bir Turkcell abonesi olarak hizmet alıyorsanız sizi arayan numaranın kime ait olduğunu öğrenmek isterseniz numaranın başında sıfır rakamını yazmadan numaranın geri kalan kısmını 2222’e kısa mesaj olarak atmanız yeterli olacaktır. Attığınız mesajdan sonra 1.49 TL ile ücret ödemeniz girecektir. Bununla beraber 11832’yi numarasını arayıp geçen her dakika başına ise 1.25 TL ile ücretlendirilir ve bu işlemden sonra numaranın kime ait olduğunu öğrenme şansına sahip olursunuz.

TELEFON NUMARASI KİME AİT VODAFONE

Eğer ki bir Vodafone abonesi olarak hizmet alıyorsanız ve sizi arayan numara rehberde yok ise, aynı zamanda numarası merak ediyorsanız bu numara kime ait servislerini kullanmanız mümkündür ve numaranın sahibini öğrenmek adına telefon numarasının önüne sıfır koymadan tuşlayarak 7048’e kısa mesaj atmak yeterli bir işlem olacaktır. Bu işlemden sonra ise mesaj başına ödemeniz gereken ücret 1.25 TL olmaktadır. Ek olarak yine 11842 numarasını arayarak da sizi arayan isimsiz numaranın sahibini dakikası 1.25 TL gibi bir ücret ile öğrenme seçeneğiniz de mevcut olacaktır.

Ücretsiz Numara Sorgulaması Yapmak

Bu yöntemlerin dışında ben ücret ödemek istemiyorum diyipte numara sorgulamayı ücretsiz yapmak istiyorum diyenlerin tercih edebileceği yöntemler de vardır. Ücretli yöntemler bir yana ücretsiz olarak sorgulama yapmanızın mümkün olduğu yöntemler de mevcuttur. Bu yöntemleri sizler için sıraladık.

FACEBOOK KULLANARAK CEP TELEFONU NUMARASININ KİME AİT OLDUĞUNU BULMAK

Facebook bilindiği üzere Dünya üzerinde en fazla ziyaretçiye sahip olan web siteleri arasında yer almaktadır. Facebook bir sosyal medya ağıdır. Facebook içerisinde mevcut olan milyarlarca kullanıcı bulunur ve bu platformda bir profili olmayan kişi sayısı yok denecek kadar azdır. Facebook’a girerek arama kısmına numarayı yazarak kime ait olduğunu görmek mümkündür. Fakat bu noktada unutulmaması gereken şey ise numarasını gizleyen birinin sahibi çıkmayacaktır. Eğer numara gizli ise farklı bir yöntem denemeniz gerekir.

WHATSAPP UYGULAMASINI KULLANARAK TELEFON NUMARASI KİME AİT ÖĞRENMEK

WhatsApp ile sizi arayan kişinin kimliğini öğrenmek mümkün bir durumdur. Bunun için bir akıllı telefonunuz olmalıdır ve whatsapp uygulamasını telefonunuza yüklemeniz gerekir veya yüklü ise hemen işleme başlayabilirsiniz. Ardından ise numaranın kime ait olduğunu öğrenme adımına geçebiliriz. Sizi arayan kişinin telefon numarasını rehberinize kayıt etmek gerekmektedir. Numaraya herhangi bir isim verip telefon rehberimize kayıt ettikten sonra whatsapp uygulamasına giriş yaparak kişiler bölümüne kaydetmiş olduğumuz adı buluyoruz. Profil resmine göz atarak numaranın sahibini görmeniz mümkün olacaktır. Bu şekilde ulaşabilir ve eğer resminden tanıdığınız bir kişi ise numaranın kime ait olduğunu kolay bir şekilde öğrenme şansınız olur. Bu durum var olan diğer uygulamalar olan Tango, Viber gibi uygulamalar için de geçerli bir durumdur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu