Genel

İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar

Yeni bir işyeri açmak isteyen vatandaş bankalardan işyeri açma kredisi almak zorunda kalıyor. Bankaların hepsi iş kurma kredisi vermektedir. Kredi alırken ne kadar faiz ödeneceği ve vadesini iyi araştırmak gerekir. Bu nedenle devlet bankaları ve özel bankaların hepsiyle görüşmek yararınıza olacaktır. Ne tür bir işyeri açmak istiyorsanız ona göre planlarınızı yapmalısınız. İş kurarken girişimcinin sermaye ye ihtiyacı olacaktır. Bu sermayeyi de bankadan kredi çekerek sağlarsınız.

Kredi Almak için En İyi Yöntemler

 Kredi alacak girişimcilerin bazıları küçük ölçekli bir işyeri açmak, az bir banka kredisi ile işe başlamak isterler. Bazı girişimciler de büyük bir işyeri açıp yüksek krediye ihtiyaçları olur. Bunun içinde iyi planlarınız olmalıdır. Planınızı iyi yapmalısınız. Bankalar verdikleri krediyi ne iş yapacağınızı ve nerede kullanacağınızı bilmek isterler. Geçmişte vermiş olduğunuz vergi levhaları ve hesap bilgilerinizi isterler. Bunları hazırladıktan sonra bankaya başvuru yapabilirsiniz. Birçok banka girişimcilere Kobi kredisi vermeyi tercih ederler. Örnek verirsek Hayvancılık ve tarımla ilgili bir iş kurmak istiyorsanız Ziraat Bankası başka iş için farklı bankaları tercih yapmak en iyisidir.  

 Kredi Veren Bankalar

Ziraat Bankası: İşyeri açma kredisi olarak kendi işinizi kurmak, dükkân açmak, hayvancılık ve tarımla uğraşmak için Ziraat Bankasından kredi alabilirsiniz. Daha çok tarım ve hayvancılık alanında iş yapmak isteyenlere kredi vermektedir.

Halk Bankası: Devlet tarafından KOSGEB programı sayesinde yapacağınız işe göre kredi vermektedir.

İş Bankası: Yeni işyeri açacak kişilere 60 ay vade ile kredi vermektedir.

Yapı Kredi Bankası: Girişimcilere 36 ay vade ile 3 ayda 1 ödeme kolaylığı ile kredi vermektedir.

Finans Bank: Genç girişimcilere daha çok kolaylık sağlamakta, cazip seçenekler sunmaktadır.

Türkiye Ekonomi Bankası: Girişimcilere verdiği eğitim ve kredilerle önde gelen bir bankadır.

Garanti Bankası: Bankanın gerekli şartlarını yerine getirdiğinizde Avrupa Yatırım Fonu desteği kredi imkân sunmaktadır.

Diğer bankalardan da girişimcilere kampanyalar ve projeler ile de destek vermektedirler. Kendi işinizi kurmak için krediye ihtiyacınız var ise bankaların belirlediği şartları taşıyanlar kredi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu