Evde ve İş Yerinde En İyi İnternet Tavsiyelerim 3 Alternatifli

Öncelikle bu yazıyı okuduğunuza göre sizlerde bilinçli birer kullanıcı olma yolunda emin adımlarla ilerliyorsunuzdur diye düşünüyorum. Ortalama 10 senedir Türk Telekom kullanıcısıyım belki daha eskidirde bu konuları çok kurcalamak istemiyorum. Geçtiğimiz yıllarda Adil Kullanım Kotası lanetinin kaldırılacağını duyduğum zaman çok mutlu olsamda o süreçte bu söylenti ilk 2015 yılında çıktı sonra gece 2 den sabah 06:00 ya kadar uygulaması başlatıldı derken yıl 2019 oldu ve adil kullanım kotası kaldırılacak söylentisi kesinleşti ( Kime göre neye göre ) derken ilk olarak bana göre ülkemizde Tekel olan ve ilk zamanlarda severek ve beğenerek kullandığım Türk Telekom fiyatlara güzelce bir zam yaptı ve taahhütlü aboneleri etkilemedi ve yıl başı öncesinden henüz 4 – 5 ayım varken aranılıp 24 ay daha uzatmam halinde mevcut paketimi kullanmaya devam edeceğim bilgisi verildi, o dönem 50 mbps download 4 mbps upload için 129 tl ödüyordum ve sonrasında bende öz güvenli bir şekilde günü geldiği zaman o anki şartlara göre farklı bir servis sağlayıcısına geçebilirim diyerek reddettim. Buraya kadar herşey güzel 2019 yılına girdik fiyatlara güzel zamlar geldi ve mart ayında taahhüt sürem doldu mevcutta kullandığım paketin fiyatı 24 ay taahhüt sözü verirsem 189 tl oldu 🙂 gol 1 burada akabinde işlerimin tamamı internet üzerinden yürüdüğü için 35 mbps olan paketi seçtim 130 tl civarı ücret ile kullanmaya başladım. Tabi bu olaydan dolayı hem morelim bozuldu hemde eşşekliğime doymamak adına kendime güldüm, derken ufaktan bir arayış içerisine girdim ilk olarak Kuzenime’de tavsiye ettiğim Turknet firmasına başvurdum evrakları yazıcıdan çıkarma kargolama sisteme girilmesi vs. derken ortalama 10 gün bir zaman geçti ve bir gün Türknet çağrı merkezinden arandım bulunduğum binada bakır kablo (adsl-vdsl) alt yapısı olmaması sebebi ile (henüz fiber hizmeti belli bölgelere verebiliyorlar) başvurumun iptal edildiği bilgisi verildi. Sonrasında hayallerim yıkılmış bir şekilde üye olduğum webmaster forumlarından bir tanesinde fiber alt yapısı ile 50 mbps’ye kadar taahhütsüz 64.90 tl ye internet bağlatabileceğimi öğrendim netspeed firması, biraz firmayı araştırayım şikayetlerine bakayım derken tesadüf eseri milleni.com.tr ile karşılaştım yaptığım sorgulama’da 100 mbps’e kadar hız alabildiğimi ve Türk Telekom’dan millenicom a geçiş işlemi otomatik gerçekleştiği için herhangi bir kurulum ücreti veya işlemi gerçekleşmediğini duyunca daha’da mutlu oldum. Evraklarımı doldurup millenicom firmasına kargoladım ortalama 1 hafta içerisinde millenicom firmasına geçiş yapıldığına dair mesaj geldi ve Türk Telekom firmasının esaretinden kurtulmuş oldum.

 

Şimdi sizlere kısaca firma önerileri ve yaşadığım – şahit olduğum bilgileri aktaracağım.

  1. Ülkemizde ne yazıkki Türk Telekom firmasının alt yapısını kullanıyor belirli internet servis sağlayıcı firmaları gibi örnek vermek gerekirse Turk.net ve Milleni.com
  2. Turk.net firmasını yaklaşık 8 aydır kuzenim kullanıyor bulunduğu bölgede fiber olmaması sebebi ile 35 mbps’e kadar olan paketi taahhütsüz şekilde aylık 75.99 tl ye kullanmakta herhangi bir sorunu ve şikayeti olmadı.
  3. Millenicom firmasından 6 ay kadar bir süredir hizmet almaktayım bugüne kadar herhangi bir kesinti yaşamadım bana göre tek olumsuz kısmı ping süresi yüksek ortalama 57 milisaniye onunda sebebi ise santral’de kullandıkları cihaz sebebiyle henüz bu konuya çözüm sağlayamadım (oyun oynamıyorum o sebeple çok ihtiyaç duymadım) fakat ping olayına dikkat eden kişiler Türk Telekom o konuda oldukça iyi.
  4. Turkcell Süperbox cihazı var yakın zamanda onunla ilgilide konu açacağım eğer internetimi her yerde taşımak istiyorum diyorsanız fiyatı biraz yüksek olsa’da kesinlikle tavsiye edebileceğim bir cihaz en azından taşınabilir olması ve Turkcell 4.5G yakında 5g muhabbetleri dönüyor telefonların çektiği her yerde işinize yarayacak bir alet.
  5. Millenicom firması Hem Türk Telekom hemde Superonline alt yapısı ile anlaşmalı bu sayede bulunduğunuz lokasyonda bina vs. fiber alt yapısı var ise isterseniz Türk Telekom üzerinden sorgulayıp veya Superonline üzerinden sorgulayabilirsiniz yazının sonunda link vereceğim sizlere.  Millenicom da kurulumu veya arıza işlemlerini Türk Telekom alt yapısında kullanıyorsanız Türk Telekom ekipleri tarafından yapılıyor. Superonline üzerinden kullanıyorsanız aynı şekilde Superonline ekipleri geliyor.
  6. Turk.net Firması ise sadece Türk Telekom alt yapısı üzerinden hizmet veriyor ve kurulumu Türk Telekom ekipleri gelip yapıyor veya bir arıza durumunda Turk.net e ticket açıyorsunuz fakat Türk Telekom ekipleri gelip yapıyor.
  7. Millenicom firmasında 100 mbps kadar Taahhütsüz 99.90 tl ve 10 tl’de Türk Telekom fiber modem kirala bedeli var aylık 109.90 tl olarak taahhütsüz olarak kullanıyorum.

 

Son Söz: Yaklaşık 6 ay gibi bir süredir millenicom kullanıyorum kesinlikle sorun yaşamadım bir çok platformda memnun olmayan kişiler ile alakalı yorumlara denk geldim öncelikle şunu belirtmekte fayda var bilinçli bir kullanıcı olarak belirli yasal haklarınız var bunları iyi kullanırsanız hiçbir firma sizi mağdur edemez ve hakkınıza sahip çıkabilirsiniz. Yaşadığınız bir problem varsa konu altından bizlere yazarsanız sizleri bu konuda yönlendirebiliriz.

 

Millenicom firmasından hizmet alacaksanız bulunduğunuz adrese hizmet verilip verilmediğini ve kaç mbps hız alabileceğinizi  https://www.milleni.com.tr/fiber-nerede bu link üzerinden sorgulayabilirsiniz.

 

Turk.net firmasından hizmet almak istiyorsanız https://turk.net/internet-hiz-altyapi-sorgulama/  bu bağlantıdan kontrol edebilirsiniz.

 

Eğer Taşınabilir bir internetim olsun Evde iş yerinde yaylada her yerde yanımda olsun isterseniz https://www.turkcell.com.tr/kampanyalar/ev-interneti/superbox-firsat-kampanyasi buradan inceleyebilirsiniz.

 

Ayrıca merak ettiğiniz soru veya sorunlarınız varsa lütfen konu altından çekinmeden yazın sizlere bilgimiz dahilinde yardımcı olmaya çalışalım.

 

0 Reviews

Write a Review

Benzer Yazılar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir