Genel

Bitcoin nedir?

Halk arasında çok fazla bilinmeyen Bitcoin ile ilgili kısa ama öz bilgileri bu yazımızda sizinle paylaşıyor olacağız. 2009 yılında ortaya çıkan bir finansal araçtır. Herhangi bir kuruma, ülkeye veya bankaya bağlı olmayan bir üründür. Bu nedenle büyük finans kuruluşları tarafından endişe ile izlenmektedir. Hiçbir bağlantısı olamayan sanal bir para birimi olarak tanımlamak en doğrusu olacaktır. Bu sistemde para amaç değil, araçtır. Yeni bir teknoloji olarak ortaya çıkan Bitcoin büyük finans kuruluşları tarafından görmezden gelinmeye çalışılmaktadır. Ancak, her geçen gün büyümeye, gelişmeye ve insanların ilgisini çekmeye devam etmektedir. Dünya üzerinde Bitcoin kullananların sayısı 1 milyonu aşkın olduğu tahmin edilmektedir. Kişiden kişiye aktarılabilen bir sanal paradır. Aracı bir banka veya kuruma ihtiyaç duyulmamaktadır.


Bitcoin Nerelerde Kullanılır?
Bitcoin hızla yaygınlaşan ve insanlar tarafından ilgiyle kullanılan bir sanal para birimi olmaya başlamıştır. Son zamanlarda pek çok online alışveriş sitesi Bitcoin ile alışveriş yapma imkanını müşterilerine sunmaktadır. Bunun yanında Exchange sitelerinde hem Türk Lirasına hem de döviz kurlarına çevirebilirsiniz. Aynı zamanda elinizde bulunan ürünleri Bitcoin ile takas yapabilme imkânınız bulunmaktadır.


Bitcoin Üretimi Nasıl Yapılır?
Sanal para Bitcoin üretmek için madencilik yapmanız gerekmektedir. Mevcut bilgisayar teknolojisi ile Bitcoin madenciliği yapmak kolay değildir. Bu nedenle özel makineler üretilmiş ve Bitcoin tarlaları kurulmuştur. Bitcoin madenciliğini kişisel olarak yapmanız için çok yüksek teknolojiye sahip bir bilgisayara ihtiyacınızın olduğunu söylemek isteriz.


Bitcoin Avantajları Nelerdir?
Fiziki olarak bir karşılığı olmayan sanal bir paradır. İnternet ağı üzerinden yapılabilen sanal para transferidir. Aracısı ve komisyoncusu olmaması önemlidir. Bitcoin kullanan herkes sanal paranın sahibi olarak değerlendirilir. Dünyanın her yerinde kullanılması ve offline hesaplara erişimin olanaksız olması bir avantajdır. Herhangi bir ön şartı veya sözleşmesi bulunmamaktadır. Ücretsiz bir program ile üretilebilmektedir. Bu program belli zorluk seviyeler içermektedir. Her türlü ürünün satışı bitcoin ile komisyonsuz ve aracısız yapılabilmektedir. Borsa severler için bitcoin borsası haftanın 7 günü ve günün her saati işleme açıktır. Bu nedenle normal para birimlerine göre avantajlıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu