Genel

Bitcoin Hakkında Bilgiler

Bitcoin para birimi dijital bir ortam sayesinde, herhangi bir kuruluşa bağlı olmaksızın üretilir. Hiçbir şekilde banka derdiniz bu sayede olmayacak ve işlemlerinizi yürüteceksiniz. Herhangi bir merkeze bağlı olmadan, finansal işlemlerin ise algoritmalar sayesinde yapılmış bir para birimidir. Para birimi sayesinde uluslararası işlemlerinizi güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Bitcoin Nasıl Alınır
İnternette belirli sitelerde belirtilen adresler üzerinden Bitcoin alım işlemleriniz yapabilirsiniz. İşlemler sırasında kredi kartınız olmak zorundadır. Bitcoin alım işlemlerinizden sonra Bitcoin cüzdanınızı indirmeniz gerekmektedir. Cüzdan içerisinde şifreli bir imza yolu ile oluşturulmuş olan gizli bir anahtarınızı tutan, Bitcoin paralarınız saklanmaktadır. Cüzdanı her zaman kullanabildiğiniz için Bitcoin paralarınızı aktarabilir ve hızlı bir şekilde alım işlemi yapabilirsiniz. Bitcoin alımlarınız için tor ağını kullanabilirsiniz. Son derece popüler ve kullanımı son derece basittir.

Bitcoin alımlarınız sonucunda hızlı bir şekilde satabilir ve kazanç elde edebilirsiniz. Kur oranının son derece değişiklik göstermesi üzerine, 1.000 dolara aldığınız bir Bitcoin ‘i sistemde saniyeler içerisinde 3.000 dolar civarında bile satabilirsiniz. Kur dalgalanması sebebiyle 20 dolara bile satış yapabilirsiniz.

Bitcoin alım işlemleri sırasında onaylanmamış hesaplar limitsiz bir şekilde para yatırma ve çekme işlemleri 500 TL bir gün için belirlenmiş olup, 30 günlük limit 2,500 TL olmaktadır.
Onaylanmış hesaplar için 1 günlük para yatırma ve çekme işlemleri 25,000 TL, 30 günlük para yatırma ve çekme işlemleri 150,000 TL olarak belirlenmiştir.

Hesabınızı onaylatmak son derece basittir. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra hesap onay sayfasını gitmeniz yeterli olacaktır. Para yatırma işlemler saat 17:00’e kadar, para çekme işlemleri saat 15:00’e kadar yapılabilir. Para çekme işlemlerinizi gerçekleştirmediğiniz durumlarda ise diğer iş gününe aksayacaktır.

Bitcoin Nasıl Satılır
Bitcoin yine aynı işlemler yapılarak, tor ağını kullanarak satış işlemlerinizi yürütebilirsiniz. 2 gün içerisinde 266 dolardan 100 dolara kadar değer kaybettiği gibi, 2009 yılında 10 cent değerinde olan bir Bitcoin 4 yıl sonrasında 266 doları görmüştür. Dünya üzerinden yaşanan ekonomik krizlerin son derece tetiklediği durumları göz önünde bulundurarak yatırımlar yapabilirsiniz. Bu durumları göz önünde bulundurarak Bitcoin satış işlemleri gerçekleştirmelisiniz.İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu