Anneye güzel sözler ve mesajlar

 Anneye güzel sözler ve mesajlar

Annelerimizi hangi kelimelere sığdırabiliriz ki?  Hangi cümleleri kursak onları tanımlamaya yeter? Bu dünyada ki koruyucu meleğimiz, bizi koşulsuz sevene; koruyup kollayan belki de tek gerçeğimiz. Hiçbir fedakârlıkları için karşılık beklemezler, onlar sadece bizi severler. Koruyup kollarlar, kendilerinden bile sakınırlar. Dünyaya ilk gözlerimizi açıp “Merhaba” deyişimizle başlar annelik güdüsü.

Gözlerimizi açınca sararlar, sarmalarlar. İlk besin kaynağımız bile onlar olur. Ne altlarımızı değiştirmekten tiksinirler ne de karnımızı doyururken söylenirler. Dağıtırız ortalığı, karıştırır, kurcalarız, zaman zaman kızar bazen güler ama her zaman çok sever. Yapacağı tek hareket toplumumuza bile kazınmış olan meşhur “anne terliği” olur.  Pe ki bizler onlar için neler yapıyoruz? Gerçekten annelerimiz için hak ettikleri ilgiliyi gösteriyor muyuz? Onların ciddi anlamda kıymetini biliyor muyuz? Onları sevindirmek o kadar kolay bir şeydir ki bizlere yönelik büyük beklentiler içine girmezler.

Küçük bir hareketimizle, onları düşündüğümüzü belli edişimize bile dünyalar onların olur. Anneye güzel sözler ve mesajları sizler için derledik. Hazırladığımız şablonlar arasından en beğendiğinizi alın ve annenize aktarın. İnanın ki bize çok sevinecektir. Bize onca emeği olan en değerlilerimizi sevindirmek istemez misiniz? Annelerimiz çok kıymetli eminim ki sizde bunu çok istersiniz. O zaman beklemeyin, okuyun ve söyleyin.

Sinan Çelik

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir