Genel

Altın ve Döviz Arasındaki İlişki

Yatırımcıların genellikle yatırım yaptığı araçlar arasında döviz ve altın bulunmaktadır. Altın ve dövizin daha çok kazandırması ya da başka bir deyişle uzun süreler paranız ikisinde dursa dahi kaybınızız olmaması sizin yararınıza olmaktadır. Yatırımcılar çoğunlukla tercihleri dövizden yapmaktadırlar. Ancak altın yatırımı da son yıllarda önemli bir noktaya ulaşmıştır. Yatırımcıların genel düşüncesi yatırdığım parayı kaybetmeyin ancak para da kazanayım düşüncesinden geçer. Onun içindir ki döviz ve altın bu yolun en doğru seçenekleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Altına Yatırım Yapmak
Paralarını saklamak isteyenler genellikle altın yatırımına başvurmaktadırlar. Döviz alımları ise para kazanmak isteyenlerin tercihleri olarak karşımıza çıkar. Döviz işlemlerinde en fazla tercih edilen iki para birimi ise Euro ve Dolar olarak seçilir. Para kazanmak isteyenlerin genellikle altını tercih etmemelerinin sebepleri arasında yükseliş gösterme evresinin son derece yavaş işlemesindendir. Altın aynı zamanda kazançların kaybedilmemesi için bir kale görevi de yapmaktadır.

Döviz Alım İşlemleri

Döviz alım işlemleri genellikle elimizde bulunan paranın biraz değerlendirilmesi için yapılmaktadır. Ancak çoğu yatırımcı döviz alım işlemlerinde çok yüksek paralar ile bu işlemleri yapmaktadır. Ne kadar fazla döviz alım işlemi yürütürseniz, kâr oranınız o derece yükselecektir. Döviz alım işlemlerini yüksek paralardan yapan yatırımcılar küçük bir yükselme sayesinde çok yüksek paralar kazanmaktadır. Büyük para büyük kazanç demektir.

Döviz ve Altın Karşılaştırması
Döviz ile altını karşılaştır
dığımız durumlar ise dövizin daha çok dalgalandığının bilinmesi gerektiğidir. Ülkeler arasında yaşanan kargaşalar, Dünya ekonomisine etki yapacağından dolayı döviz kurlarında değişiklik yükse olabiliyor. Altın alım işlemleri yürütenlerin, altın hareketliliğinin fazla olmamasından dolayı kazançlara fazla etki yapmadığını gözlemlenir. 1 ay içerisinde 500 Liralık bir altın aldığınız taktirde en fazla kazancınız 100 liraya kadar yükselebilir. Ancak döviz işlemlerinde küçücük bir dalgalanmada dahi 1 ayda 200 liraya kadar kazancınızı artırabilirsiniz.

Altın her zaman paranızın değerini korurken, döviz kâr oranlarınızın yükselmesine sebebiyet vermektedir.  Altın Dünya ekonomisinde yerini her zaman korurken, bir ülkenin para birimi: O ülkenin günlük durumlarda her zaman değişim gösterebilir. Döviz alırken ülkelerin durumlarını göz önünde bulundurarak almalısınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu