Akıllı Oyuncak Sphero Sayesinde Artık Çocukları İnternet Başından Uzaklaştırabilirsiniz

1404989925_sphero-2

Teknoloji geliştikçe artık telefon ve tablet ile yapabileceklerinizin sınırı neredeyse kalmıyor. Son zamanlarda ailelerin en çok şikayet ettikleri konuların başında çocuklarını bilgisayarların başından ayıramadıkları geliyor. Bu konuda yapılacak şey ise daha önceleri sadece bu aletleri evlere sokmamaktı fakat artık teknoloji öyle bir hal aldı ki bir evde bilgisayar bulunmaması durumu neredeyse imkansız bir hal aldı.

Yapılan çalışmalar ile ebeveynlerin bu şikayetine çözüm yolları aranmış ve yeni bir oyuncak ortaya konulmuş. Bu oyunca top Sphero yenilikçi bir tasarıma sahip ve çoğu çocuğun da hayal gücünü süsleyecek türden. İşte bu noktada ailelere düşen ise çocuğun sosyal hayatını değiştirmek ve sadece oyunlarla kurulu olan PC ve tablet kullanımının önüne geçmek için bu topa sahip olmak.

Oyuncak top hem akıllı cep telefonları hem de tablet bilgisayarlar ile kontrol edilebilmekte. Su geçirmez bir yapıya da sahip olan bu akıllı top 30’dan fazla uygulamaya sahip.  Akıllı top çocukların gerek yaratıcılığını geliştirmekte gerekse de onların boş vakitlerini değerlendirmede kullanılan bir eğitim aracı haline gelmiş durumda.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>