Asus’tan ROG GTX 760 Striker ekran kartı

rog gtx 760Teknolojinin devlerinden Asus yeni ekran karı ROG GTX 760 modelini geçtiğimiz günlerde duyurdu. Özellikle hız aşırtma tutkunu oyuncuları için piyasaya sürdüğü ekran kartlarına bir yenisini eklerken , Nvidia GeForce GTX 760 modelini baz aralarak kendi sınıfındaki en hızlı ekran kartı olma yolunda karşımıza çıkıyor. Sabit özellikleri anlamında 1152 adet CUDA çekirdeği sahip olan modelde  paralel işlem birimi ile birlikte 96 adet doku ünitesine vede 32 ROP birimine sahip olan ekran kartına Asus 4GB GDDR5 bellek kapasitesi sahiplik ediyor. Platinum versiyonu için grafik işlem biriminin saat hızları standart değerde 1085MHz, Boost özelliği devreye girdiğinde ise 1150MHz olarak belirlenen kartın Standard versiyonunda ise bu değerler sırasıyla 980MHz ve 1033MHz olarak eklenmiş vaziyette.

Bellek hızında her iki seçenek durumunda  6008 MHz olan ve herhangi bir hız arttırma uygulamasına gidilmeyen ekran kartında, Asusun kendi tasarımı olan DirectCU II soğutucusu, CoolTech fan ve Digi+ VRM gibi donanımsal geliştirmeler yapılarak kullanıcılar için hem serin hem de hız aşırtma ile çıkılacak daha yüksek hızlarda stabil olarak çalışmasını sağlıyor.

Ekran kartı için Asus kullanıcılarının hız aşırtma yapabilmesinin yanı sıra kartın detaylarını takip edebilmesi adına Asus GPU Tweak yazılımınıda birlikte sunuyor. Yakın zamanda raflarda yerini alacak olan ROG GTX 760 tavsiye edilen satış fiyatı belli değil fakat kendi segmentindeki ürünlerden biraz yüksek fiyata satılması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>